Home Music and dance groups

Current

There are no translations available.

Двадесет и четвърти Международен конкурс за класическа китара

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ

 

 

Music and dance groups
Танцова формация „Вдъхновени”
Tuesday, 03 January 2017 16:44
There are no translations available.

Ръководител: Евгений Вучков

Репетиции се провеждат всеки вторник и петък
от 18:00 ч. до 19:30 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

 
Детски танцов състав „Нова генерация”
Tuesday, 03 January 2017 16:42
There are no translations available.

Ръководител: Евгений Вучков

Репетиции се провеждат всеки понеделник и четвъртък
от 18:30 ч. до 20:00 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

 
Детска фолклорна формация „Трепетлика”
Tuesday, 03 January 2017 16:40
There are no translations available.

Ръководител: Слава Соколова

Репетиции се провеждат всеки понеделник
от 18:30 ч. до 20:00 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

 
Фолк-арт формация
Tuesday, 03 January 2017 16:38
There are no translations available.

Ръководител: Адела Харалампиева

Репетиции се провеждат всеки вторник и четвъртък
от 18:30 ч. до 20:00 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

 
Guitar orchestra Kyustendil

 

    Leader: Ivan Andonov

    Rehearsals are carried out every Monday and Thursday 
    19:00 - 20:00
    You can have detailed information on the Community Center’s phones. 

More...
 
Vocal formation Nerazdelni

 

    Leader: Vesela Petrova 

    Rehearsals are carried out every Tuesday and Thursday 
    18:30 - 20:00
    You can have detailed information on the Community Center’s phones. 

More...
 
Folklore formation Strumski Polah

    Leader: Ruska Mincheva 

    Rehearsals are carried out every Tuesday and Thursday 
    17:30 - 19:30
    You can have detailed information on the Community Center’s phones. 

More...
 
Studio for modern dance Debyut

 

    Leaders: 
    Lozen Yordanov (producer) and Dimitrina Ukalska (choreographer)
   
    You can have detailed information on the Community Center’s phones.
    http://debute.hit.bg/  

More...
 
Choir Bratstvo

 

    Leader: Nikolai Ivanov

    Rehearsals are carried out every Tuesday and Friday 
    18:00 - 20:00
    You can have detailed information on the Community Center’s phones. 

More...
 
Group of the old town song Pei sartse

    Leader: Kiril Poromanski

    Rehearsals are carried out every Monday and Wednesday 
    18:00 - 20:00
    You can have detailed information on the Community Center’s phones. 

More...
 
Tourist choir Osogovsko Eho

    Leader: Dimitar Tsvetkov

    Rehearsals are carried out every Monday and Wednesday 
    17:30 - 19:00
    You can have detailed information on the Community Center’s phones. 

 
Club of sport dance

     Leaders: Desislava Kamcheva and Svetlozar Dimitrov

    Rehearsals are carried out:
    elderlies - Friday - 17:00 
    children - Monday - 18:00 and Friday - 19:00
    You can have detailed information on the Community Center’s phones.

More...
 


За кандидат-студенти

Намерете ни във

Gallery

Конкурс "Биньо Иванов"

***
There are no translations available.

Ще се завърнеш в своята Итака,
когато светлината ти угасне,
когато се обезцвети дъгата
и океаните ти станат тесни,
когато даже морските сирени
забравят песните, с които те зовяха,
когато се превърне в просяк времето
и жалки дрипи заменят платната му.
Ще се завърнеш в своята Итака,
богат на пътища, по-ценни от безценните
съкровища, които си натрупал
сред пищните пазарища на тленното.
На мрака плаща ще разкъсат птиците,
ще протръбят, че възкресил си изгрева.
Ще се надигне Посейдон от бездната
с тържествен химн за твоето пристигане
и ще подухне кораба порутен
да стигне до заветната Итака…
…А ти, брега целунал, ще си спомниш
обета да си воин на Светлината.

Иглика Пеева,
гр. Русе
Трета награда